Auto auto logo
Profesionální síť autoservisů pro všechny typy vozidel.

Point s logo
Největší mezinárodní síť nezávislých specialistů 
v oblasti pneu s více 
než 2600 autoservisy 
po celém světě.

60794bb4104e8.jpg 60794bceeaceb.jpg 60794c1f1ab94.jpg 60794c923649b.jpg

Pravidlo 4x4

U zimních pneumatik platí:

4 stejné zimní pneumatiky na voze

Při montáži pouze 2ks zimních pneumatik, například na poháněnou přední nápravu, zajistíte rozjezd vozu. Pokud však na zadní nápravě necháte pneumatiky letní, které v zimním období ztrácejí takřka veškeré svoje jízdní vlastnosti, můžete velmi lehce dostat vozidlo do smyku. Pokud necháte zimní pneu pouze na zadní nápravě a na přední necháte pneumatiky letní, je velmi pravděpodobné, že při zatočení nebude vozidlo reagovat a pojede rovně!

Proto doporučujeme mít vozidlo vybavené 4 kusy zimních pneumatik! Rozdíl je opravdu znatelný!

4 zimní sezóny - doba pro použití pneumatik

Zimní pneumatika stárne podstatně rychleji než pneumatika letní. Je to díky používání více druhů olejů a směsí silnic, než u pneumatik letních. Tyto přísady se postupem času z pneumatiky vytrácejí díky chemickým procesům.

Po 4 letech používání je doporučeno pneumatiky vyměnit i když mají dostatečnou hloubku dezénu.

4 mm - minimální hloubka dezénu

Pokud klesne hloubka dezénu pod 4mm, pneumatika již nemá díky úbytku vzorku dostatečné schopnosti záběru. Například pokud klesne hloubka dezénu pod doporučené minimum,pravděpodobně se setkáte s problémy nejen při jízdě ale už při samotném rozjezdu kdy pneumatiky začnou prokluzovat!

4 měsíce v roce - uplatnění pro zimní pneumatiky

Zimní pneumatika má uplatnění nejen na zasněženém povrchu. Její využití začíná už při poklesu teploty pod +7°C. Nezapomínejte, že i když je během podzimního dne +10° až 12°C můžou večerní a hlavně noční teploty klesnout podstatně níže!