Auto auto logo
Profesionální síť autoservisů pro všechny typy vozidel.

Point s logo
Největší mezinárodní síť nezávislých specialistů 
v oblasti pneu s více 
než 2600 autoservisy 
po celém světě.

60794bb4104e8.jpg 60794bceeaceb.jpg 60794c1f1ab94.jpg 60794c923649b.jpg

Výměna brzdové kapaliny

brzdova kapalina

Brzdová kapalina váže vodu, proto je nutné obsah vody v kapalině, který snižuje její bod varu, pravidelně kontrolovat. Při kontrole se zjišťuje bod varu kapaliny.

Specifikace pro výměnu brzdové kapaliny

180°C a více
170°C - 180°C   
170°C a méně 

- výměna není nutná
- výměna se doporučuje
- výměna je nutná!

Pro výměnu brzdové kapaliny a odvzdušnění celého systému používáme speciální přístroj,  tzv. plničku brzdové kapaliny s odsávacím zařízením. Výměna je kvalitnější, rychlejší a i čistší.

Jak často měnit brzdovou kapalinu?

Výrobci automobilů zpravidla doporučují výměnu brzdové kapaliny ve lhůtě od 1 do 3 let. Záleží na kvalitě brzdové kapaliny a provozních podmínkách. Není-li takové doporučení k dispozici, pak se obecně výměna běžné kapaliny provádí ve lhůtě do 2 let. Pro celý brzdový systém platí, že všechny jeho součásti musí splňovat náročná kritéria, aby byla zajištěna bezpečnost a funkčnost v jakýchkoliv provozních podmínkách. Rovněž ale platí, že brzdová kapalina na bázi glykolu stárne (i ta nejkvalitnější absorbuje vlhkost) a tím se zhoršují její vlastnosti. Nestačí tedy pravidelně kontrolovat např. obložení, ale i kvalitu brzdové kapaliny zejména s ohledem na bod varu.