Close
21.12.2023 — 1.1.2024: Zavřeno

Alu disky

V segmentu ALU disků nabízíme produkty těchto kvalitních  výrobců:
*Kliknutím na příslušné logo výrobce výše můžete vyzkoušet ALU kola přímo na typu vašeho vozu.
alutecrial
ozracing       orracing
Při výběru disků se držíme platné legislativy a montujeme pouze disky schválené a homologované pro provoz na pozemních komunikacích. Veškeré informace včetně cenových nabídek vám rádi obratem zprostředkujeme, proto nás neváhejte kontaktovat.

Šířka ráfku

Šířka ráfku v palcích. Šířka alu kola nemusí odpovídat šířce plechových kol a je u alu kola zpravidla o něco větší.

ET

Vyosení uchycení ráfku ze středu disku v mm. Vyosení nemusí odpovídat ET plechových kol. Čím je ET nižší, tím je ráfek víc venku z podběhu – např. disk s ET35 bude o 10mm více vystupovat než disk s ET45. Často je u jednotlivých modelů aut více možností volby ET, což platí hlavně u větších průměrů disků.

Šrouby k ALU kolům

Šrouby jsou k většině ALU kol ZDARMA. Vyjímku tvoří přesně vrtaná kola, ke kterým se šrouby nedodávají, protože u nich lze použít šrouby originálních disků a je zde o ně také snížená cena. Druhou výjimku tvoří některá alukola, většinou pro italské vozy, jako např. Alfa Romeo, Fiat aj., u kterých je sortiment disků pro danou rozteč menší a lze v některých případech použít šrouby pro změnu rozteče (nejčastěji z rozteče 4×100 na 4×98).

Tyto šrouby mají oproti standartním šroubům excentrické podložky a jsou homologovány pro dané typy vozidel. Pokud je ve vyjímečných případech nutné tyto speciální šrouby použít, budeme Vás při kontrole vhodnosti kol pro dané vozidlo a následném vyřizování objednávky informovat. Příplatek za tyto šrouby oproti standartním šroubům zdarma činí 1.000,- Kč.

Designy kol jsou většinou pro 5-děrové (kola/ elektrony). Dle designů jsou možné i 4 nebo 6 děrové alu kola. V případě potřeby vám s výběrem osobně poradíme!

ALU kola obsahují sadu šroubů a centrážních kroužků pro Vaše auto (kromě přesně vrtaných kol, které je možno použít s originálními šrouby/matkami a centrážní kroužky nejsou potřeba).

Proč jsou u ALU kol jiné šrouby resp. matky?

ALU kola mají zpravidla kuželovou dosedací plochu a plechové disky kulovou dosedací plochu (neplatí pro přesně vrtaná ALU kola). Ke všem uvedeným diskům je možné dodat typový list s homologací pro zápis do technického průkazu s povolenými rozměry pneu.

Všechny vámi vybrané disky budou u každé objednávky odborně prověřeny, jestli je lze opravdu použít na vaše auto. Při objednávání proto prosím vyplňte do poznámky model auta, rok výroby a motorizaci/výkon motoru.

Pojistné šrouby a matky

Pojistnými zámky šroubů a matic chráníte svá cenná litá kola před zloději. Skvělý kódovací systém klíčů téměř neumožňuje krádež kol bez jejich poškození.

Naše společnost vám nabízí pouze systémy renomovaných výrobců, které vám zajistí maximální ochranu.

Objednejte se

100% kvalita světových značek