Close
21.12.2023 — 1.1.2024: Zavřeno

Opravy klimatizací

Klimatizace zpříjemní vaše cestování. 

Postaráme se o komfortní pobyt ve vašem automobilu. Klimatizaci zkontrolujeme, opravíme, vyčistíme, vydezinfikujeme, naplníme.

Opravy klimatizací jsou technicky, časově i cenově náročné, proto doporučujeme předcházet opravám kvalitní údržbou.

Pokud již dojde k poruše, je třeba nejprve velmi přesně identifikovat závadu pomocí speciálních diagnostických přístrojů. Proto doporučujeme opravu svěřit specializovanému CLIMATIC CENTRU s potřebným vybavením a zkušenostmi.

Únik chladícího média

Nejčastějším problémem autoklimatizací, je únik chladicího média. Při běžném provozu dochází k úniku média nejčastěji na pružných členech jako jsou hadice, dále také v místě spoje jednotlivých dílů a v neposlední řadě na mechanicky poškozených místech.

K únikům dochází u všech typů automobilových klimatizací. Někteří výrobci vozidel uvádí hodnotu přípustného úniku chladicího média za rok od 5 do 30% množství náplně. Pokud není okruh naplněn dostatečným množstvím chladiva nepochybně způsobí sníženou účinnost klimatizace.

Naše doporučení:

Vždy před sezónou využívání klimatizace si ve vašem voze nechte zkontrolovat její stav (účinnost klima a vlhkost vzduchu). Předejdete tak jejímu sníženému účinku anebo celkovému selhání tehdy, když to nejméně čekáte.

Porucha kompresoru

Další z častých závad klimatizačního okruhu je porucha kompresoru. Značný vliv na správný chod kompresoru má speciální vysoce viskosní olej. Tento olej má velmi podobnou funkci jako olej v motoru vozidla a také svou životnost! Zajišťuje přimazávání kompresoru a tím jeho správný chod. Při kontrole a údržbě klimatizačního okruhu je dobré dbát i na výměnu tohoto oleje.

Naše doporučení:

Při servisu klimatizace vozu doporučujeme provést odsátí zbytku starého oleje a naplnění nového, můžete tak předejít výdeji značného finančního obnosu za následnou opravu či výměnu „přidřeného“ kompresoru.

Nepříjemný zápach klimatizace

K odstranění nepříjemných zápachů vycházejících z vaší klimatizace máme připraven kompletní program dezinfekce.

Po uvedení vozu do běžného provozu se bez našeho přičinění na výparníku klimatizace hromadí vlhkost a následně bez našeho dalšího přičinění vznikají v těchto místech různé nebezpečné bakterie a plísně. Výparník je pro tyto mikroorganismy jedním z „nejpřitažlivějších“ míst ve vašem voze. Na výparníku klimatizace může být až 7x více bakterií než ve venkovním prostředí. Při spuštění klimatizace a ventilátoru jsou bakterie a mikroskopické plísně unášeny směrem do interiéru vozidla a následně vdechovány posádkou vozidla. Potíže se mohou projevit v podobě pálení očí, alergických reakcí, kašlaní, pálení v oblasti krku.

Usazování bakterií a vystavování se nepříznivým vlivům předejdete pouze kompletní dezinfekcí klimatizace. Klimatizace nabízí kompletní antibakteriální čištění na dvou různých úrovních. V obou případech s čištěním autoklimatizace doporučujeme vyměnit pylový filtr. (pylový filtr není zahrnut v ceně za dezinfekci)

Naše doporučení:

Nečekejte na zápach z klimatizace. Pokud se u vás již objevují potíže typu podráždění očí, pálení v krku nebo nutkání ke kašli, je nejvyšší čas provést dezinfekci okruhu. Obzvláště pokud jste alergik, či máte dispozice k alergickým projevům, nezanedbávejte toto doporučení. Pokud se u vás tyto reakce neobjevují, myslete i na ostatní spolucestující, obzvláště pak na malé děti.

Jak poznáte, že je čas na údržbu?

Máte pocit, že po zapnutí vaše klimatizace nefunguje správně?

Pro tyto účely slouží preventivní kontrola funkčnosti tj. diagnostika a test autoklimatizace, který vám v rámci našich služeb nabízíme v našem servisu za bezkonkurenční cenu.

Naše doporučení:

Nečekejte na zápach z klimatizace. Pokud se u vás již objevují potíže typu podráždění očí, pálení v krku nebo nutkání ke kašli, je nejvyšší čas provést dezinfekci okruhu. Obzvláště pokud jste alergik, či máte dispozice k alergickým projevům, nezanedbávejte toto doporučení. Pokud se u vás tyto reakce neobjevují, myslete i na ostatní spolucestující, obzvláště pak na malé děti.

Připravíme vyhodnocení funkčnosti a necháme na vašem zvážení výběr námi doporučovaných postupů. Předpokládaná doba testu je cca 15min.

Opravy trubek a hadic autoklimatizací

Hadice a trubky autoklimatizace patří mezi často poruchové díly. Jsou však velmi drahé, proto v případě netěsnosti hadice, nebo trubky klimatizace, je výhodné ji nechat odborně opravit. Většinu závad lze velmi efektivně opravit za zlomek ceny nového dílu.

Častou poruchou v systému autoklimatizace je únik chladiva, prostřednictvím netěsné poškozené hadice, nebo trubky. Cena nového dílu bývá značná. Proto je velmi efektivní takovou hadici, případně trubku opravit.

Nejčastější důvody netěsnosti hadic:​

  • mechanické poškození, prodření
  • hadice je stará a porézní
  • netěsnost v lisovaném spoji k potrubí

Oprava takovýchto poškození hadic spočívá v tom, že se poškozená hadice celá odstraní, tak že zůstanou pouze původní kovové koncovky a příruby. Původní hadice se vymění za novou odpovídající hadici a na původní příruby – koncovky se pomocí speciálního lisovacího nářadí tato nová hadice nalisuje. Takto vznikne obnovená hadice, která při použití správného materiálu a postupu práce má parametry shodné s novým komponentem za cenu mnohem nižší, než by byl nákup nového dílu. V případě přílišného zničení dílu, lze pomocí různých koncovek a spojek vyrobit i hadici zcela novou, přesně podle požadavku.

Nejčastější poruchy trubek:

  • koroze v úchytech
  • mechanické poškození, ulomení
  • mikroskopické dírky, způsobené korozí hliníku

Oprava těchto problémů je někdy možná svařením, což je někdy dost komplikované. Oprava v případech velmi zkorodovaných trubek je téměř nemožná. Druhá možnost je mechanická oprava pomocí specializovaných spojek a propojovacích fitinek systémem LOKRING. Pomocí této technologie dokážeme velmi efektivně opravit jakékoliv prasklé potrubí. Příliš poškozené části trubky nahradíme novou trubkou a potrubí, které je opravdu hodně zničené, také můžeme touto technologií vyrobit zcela nové. Také je možné vyrobit celou trubku na míru přesně podle potřeby.

Uvedené technologie opravy hadic a trubek jsou velice kvalitní, takže opravený díl má stejnou funkčnost jako díl nový.

Objednejte se

  • Čištění klimatizace
  • Dezinfekce klimatizace
  • Naplnění klimatizačního zařízení a další

100% kvalita světových značek