Close
21.12.2023 — 1.1.2024: Zavřeno

Klimatizace

Klimatizace zpříjemní vaše cestování. 

Postaráme se o komfortní pobyt ve vašem automobilu. Klimatizaci zkontrolujeme, opravíme, vyčistíme, vydezinfikujeme, naplníme.

 • Dlouho jste neměnili náplně v klimatizaci?
 • Chystáte se v létě na dovolenou k moři?
 • Chcete aby váš vůz voněl?
 • Klima už málo chladí?

Přijeďte k nám, na počkání vám kompletně vyčistíme ventilační systém auta a klimatizaci, doplníme špičkovou chladící kapalinu, váš vůz bude opět jako nový. Chladící výkon se zvýší, budete dýchat čerstvý vzduch a auto bude krásně provoněné

 

Servis klimatizace balíček Fresh air na počkání

 • Regenerace staré náplně a výměna oleje
 • Doplnění chybějícího chladiva. Účtovano po 1g dle skutečně doplněného množství. Cena chladiva dle ceníku
 • Dezinfekce klimatizace ozónem
 • Doporučujeme výměnu kabinového filtru
 • Doporučujeme provádět dezinfenci ozónem minimálně jednou ročně
 • Délka služby je cca 60 minut

Používáme nejmodernější technologii – zařízení Brainbee
Vysoce kvalitní dezinfekce WYNNS Airco III

Cena balíčku: 800 Kč

Servis klimatizace basic na počkání

 • Regenerace staré náplně a výměna oleje
 • Doplnění chybějícího chladiva. Účtovano po 1g dle skutečně doplněného množství. Cena chladiva dle ceníku
 • Doporučujeme výměnu kabinového filtru
 • Doporučujeme provádět dezinfenci ozónem minimálně jednou ročně
 • Délka služby je 30 minut

Cena balíčku: 500 Kč

Vysoce účinná dezinfekce

Silně znečištěnou a zapáchající klimatizaci můžeme dezinfikovat pomocí přístroje Wynn´s Aircomatic III. Ultrazvukový generátor rozpráší koncentrovaný čistící roztok Airco-Clean na kapky menší než 5 mikronů a vestavěný ventilátor takto vzniklou čisticí mlhu, vhání do sání klimatizace. Roztok nepůsobí pouze na výparník, ale na celý ventilační systém, jeho účinek je dlouhodobý

 

Cena: 500 Kč

Ceník služeb autoklimatizace:

OSOBNÍ

SUV

DODÁVKA

Odsátí, základní tlaková zkouška, regenerace, naplnění – R134a
500,-
500,-
500,-
1g chladiva R134a
2,40
2,40
2,40
Odsátí, základní tlaková zkouška, regenerace, naplnění – R1234yf

1000,-

1000,-

1000,-

1g chladiva R1234yf

6,-

6,-

6,-

Tlaková zkouška vodíkem

600,-

600,-

600,-

UV kontrastní látka

Zdarma

Zdarma

Zdarma

Dezinfekce klimatizace ozónem

400,-

400,-

400,-

Dezinfekce klimatizace roztokem Airco-Clean
500,-
500,-
500,-
Ostatní

Smluvně

Smluvně

Smluvně

Dušek Automa je autorizovaným Climatic centrem, odborným pracovištěm pro údržbu a opravy klimatizací. Může tak poskytovat základní údržbu i složitější opravy jednotlivých komponent. Nezapomeňte, že vaše klimatizace potřebuje pravidelnou údržbu! Jenom tak eliminujete případné opravy a hlavně docílíte čistých rozvodů, ve kterých se často skrývají plísně a jiné mikroorganismy, které mají nepříznivý vliv na zdraví cestujících.

Servis klimatizace

Ačkoliv se klimatizace jeví jako uzavřený systém, potřebuje pravidelnou údržbu. Chladící médium pozvolna uniká – uvádí se hodnota až 30 % během dvou let. Pravidelný servis klimatizace eliminuje únik chladícího média a tak je zachována maximální účinnost chlazení. Dále zajišťuje správný chod (např. výměna oleje a filtrů) a samozřejmě čištění od bakterií, které mohou nejen za vznikající zápach, ale také za možné alergie a další nemoci.

Čištění klimatizace

Při čištění klimatizace plně automatický přístroj odsaje staré chladivo, čímž se systém zbaví mechanických nečistot a vlhkosti. Následně technici provedou vakuaci, která slouží je kontrole těsnosti a zbavení případných zbytků vlhkosti v systému. Na závěr je doplněn olej, který slouží k mazání kompresoru. Během dezinfekce klimatizace se odstraní nečistoty ve výparníku, větracích otvorů a šachet i z filtru. Celý tento proces trvá přibližně 60 minut.

Opravy klimatizace

Opravy klimatizace jsou časově i technicky náročné, ale lze jim předejít pravidelnou kvalitní údržbou. Pokud již dojde k poruše, je potřeba nejprve přesně diagnostikovat závadu. Nejčastěji se poruchy týkají úniku chladícího média, poruchy kompresoru nebo nepříjemného zápachu. S těmito i dalšími problémy Vám pomůže Climatic centrum Dušek Automa.

Detekce úniku chladiva vodíkem

Od roku 2012 vám nabízíme novou službu. Tato metoda je naprosto bezpečná, účelná a vůči životnímu prostředí šetrná. 99% úspěšnost nalezení úniku. Pomocí nové metody lze dohledat, jak velký, tak i malý únik. Jak? Natlakování systému inertním plynem, který obsahuje směs 95% dusíku a 5% vodíku. Pro zjištění velkého úniku nám stačí aktivní pěna ve spreji, která na podezřelém místě začne pěnit.

Pro dohledání malého úniku použijeme elektronicky detektor. Detektor reaguje pouze na vodík. I tak malé množství vodíku stačí detektoru na dohledání. Není náchylný na ostatní plyny a chemické látky, které se v prostoru celého systému autoklimatizace nacházejí, jako v případě elektronického detektoru na bázi žhavené pentody nebo negativního elektronického náboje. Pouze touto metodou lze odhalit nepatrné molekulární netěsnosti, které pomocí barviva ani jiné možnosti není možné zjistit. Nejpřesnější a nejrychlejší metoda nalezení úniku. Tuto službu provádíme za akčních 600 Kč.

Máte zájem o servisní prohlídku vaší klimatizace? Nebo potřebujete opravit závadu? Neváhejte nás kontaktovat, v nejbližším možném termínu se na váš vůz podíváme!

Objednejte se

 • Čištění klimatizace
 • Dezinfekce klimatizace
 • Naplnění klimatizačního zařízení a další

100% kvalita světových značek